Přihlášení auta

Přidáno 10.12.2012 8 Komentářů

Přihlášení vozidla do evidence je jednou z podmínek, které musíte splnit, než vozidlo začnete používat. Podle toho, zda jde o nové auto, nebo nikoliv, musíte (na příslušném obecním úřadu, který přihlášení ve Vaší oblasti provádí) doložit určité dokumenty:

  • Zelená karta, tedy doklad o zaplaceném povinném ručení
  • Doklad totožnosti
  • Vyplněná přihláška k registraci vozidla
  • Technický průkaz vozu
  • Doklad o koupi vozidla
  • V případě, že přihlašujete ojeté vozidlo, je potřeba také doložit, že byla provedena evidenční kontrola vozidla (zde se prověřuje zejména původ vozidel, zda není kradené, ale je provedena i kontrola homologace, tedy zda vozidlo splňuje podmínky a normy, aby bylo vpuštěno na naše silnice, s čímž může být problém zejména u vozidel, která nejsou původně určena pro náš trh)

Navíc musíte zaplatit poplatek za přihlášení vozidla ve výši 800 Kč. Pokud je vše v pořádku a počítačový centrální registr má zrovna dobrou náladu, bude provedena registrace vozidla, v případě potřeby vydána SPZ a vy budete moci své vozidlo používat.

Chcete i Vy ušetřit několik tisíc korun?

 

Odhlášení auta

Provádí se na stejném místě a můžete k němu přistoupit například v době, kdy víte, že automobil nebudete dlouho používat a chcete ušetřit na povinném ručení. V takovém případě ale odevzdáváte SPZ do úschovy a před dalším využíváním vozidla ho budete muset znovu přihlásit.

Samozřejmostí je, že před přihlášením ojetého vozidla musí být toto vozidlo nejprve odhlášeno.


Nenašli ste zde to co jste hledali?

Napište to do komentářu a my požadované informace doplníme. Totéž platí i pokud se Vám na webu neco nelíbí, nebo jste našli nejakou chybu.