Přepis auta na jiného majitele

Přidáno 10.01.2013 213 Komentářů

Převod autaPřepis auta na jiného majitele je při troše štěstí otázkou pár hodin. Po prodeji vozidla musí svůj díl práce udělat prodejce i kupující.

Povinnosti prodejce

Prodejce bude muset zajít na dopravní inspektorát na městském úřadu obce s rozšířenou působností, pod kterou on a jeho vůz spadají. Tam vozidlo odhlásí. Odhlášení bude zaznamenáno do technického průkazu, který pak předá kupujícímu.

Povinnosti prodejce tímto končí, ale ve svém zájmu by měl ještě co nejdříve zrušit povinné ručení, aby zbytečně neplatil za něco, co nevyužívá a ani využívat nemůže.

 

Povinnosti kupujícího

Kupující bude mít povinností více. Po odhlášení vozidla prodejcem si ho nechá nejprve pojistit. Tím do ruky dostane další důležitý doklad, zelenou kartu.

U ojetých vozidel je potřeba také absolvovat evidenční prohlídku, která prověří původ a stav vozidla. Se všemi potřebnými doklady (zelená karta, protokol o evidenční prohlídce, technický průkaz, doklad o STK, vyplněná žádost o registraci vozidla) pak zajde na svůj dopravní inspektorát, kde zaplatí poplatky za převod auta (800 Kč za převod auta, případně ještě eko daň pro vozidla, která splňují normu EURO 0,1,2).

Pokud je vše v pořádku, dopravní inspektorát zanese nové údaje do technického průkazu, přidělí SPZ (pokud na vozidle nezůstaly původní, při jízdě s vozidlem je potřeba používat převozní značky, než Vám inspektorát přidělí tyto nové) a nový majitel může vozidlo naplno využívat.

 

Přepis auta na jiného majitele nemusí provádět nový majitel?

Je to tak, k přepisu můžete zplnomocnit i jinou osobu, která tuto plnou moc bude muset předložit při registraci na dopravním inspektorátu. Plná moc k přepisu vozidla musí obsahovat hodně údajů, proto doporučujeme si z internetu stáhnout její vzor.

Vzor ke stažení zde

Žádost o registraci vozidla – vzor

 

Přepis auta – ceník

Vozidlo nesplňuje EURO 0 Vozidlo splňuje EURO 1 Vozidlo splňuje EURO 2
Eko daň už byla jednou zaplacena 800 Kč 800 Kč 800 Kč
Eko daň ještě zaplacena nebyla 10 800 Kč 5 800 Kč 3 800 Kč

 

Aktuální informace o přepisu vozidla na povinneruceni.top


Nenašli ste zde to co jste hledali?

Napište to do komentářu a my požadované informace doplníme. Totéž platí i pokud se Vám na webu neco nelíbí, nebo jste našli nejakou chybu.