Povinné ručení auta

Přidáno 1.02.2013 Žádné komentáře

Alfou a omegou automobilismu na veřejných komunikacích je povinné ručení. Bez něj byste se svým vozem neměli na silnice vůbec vyjet a to zejména ve vlastním zájmu, ne kvůli případné pokutě.

Sankce za nepojištěný vůz

Dohled nad pojištěním a nepojištěním vozidel provádí Česká kancelář pojistitelů. Ta porovná údaje v registru vozidel s údaji od pojišťoven, které jsou členy ČKP (všechny pojišťovny poskytující povinné ručení v ČR, což si můžete zkontrolovat na www.ckp.cz). Pokud ČKP narazí na nesrovnalost – tedy vozidlo v registru, ale bez platného povinného ručení, spočítá majiteli za nepojištěné období příspěvek do garančního fondu. Ten mnohonásobně převyšuje cenu povinného ručení a povinné ručení nesupluje! Stále tedy nejste pojištěni a za škody způsobené provozem vozidla zodpovídáte sami.

Pokuta za jízdu bez povinného ručení 40 000 Kč je pak dalším trestem, který čeká na řidiče, kteří jsou přistiženi při jízdě s nepojištěným vozem.

Chcete i Vy ušetřit několik tisíc korun?


 

Povinné ručení je vždy levnější

Výsledkem všech výše zmíněných sankcí je, že povinné ručení je vždy levnější, než sebemenší sankce za jeho nesjednání. V dnešní době už je Česká kancelář pojistitelů ve vymáhání příspěvků do garančního fondu velmi důsledná (byť pomalá), takže VŽDY zaplatíte více, a to nepřihlížíme ani k tomu, že případně s vozidlem můžete způsobit škody ve výši statisíců i milionů korun, které budete splácet do konce života. I to nejlevnější povinné ručení Vás před všemi výše zmíněnými problémy ochrání. Můžete rovnou vyzkoušet i naše povinné ručení porovnání.

 

Povinné ručení kalkulačka

Náš online výpočet pojistného (pro mnoho pojišťoven naráz) Vás přesvědčí, že jezdit bez povinného ručení je úplně zbytečné. Je lepší zaplatit minimální částku a mít klid, než se případně snažit kličkovat mezerami v zákonech, které Vás může stát nesrovnatelně více.


Nenašli ste zde to co jste hledali?

Napište to do komentářu a my požadované informace doplníme. Totéž platí i pokud se Vám na webu neco nelíbí, nebo jste našli nejakou chybu.