Kupní smlouva na auto

Přidáno 16.04.2013 5 Komentářů

podpis smlouvyJe jasné, že celá transakce začíná u samotného výběru automobilu. Jde o investici dlouhodobou, proto nesmíme zapomínat na důležité sounáležitosti, které vedou k bezproblémovému předání vozu do rukou nového majitele. Mezi kupcem a prodejcem musí vzniknout listina dle ustanovení českého zákona, která má krýt hlavní rizika, jež nejsou odhalitelná přímo na místě dohody. Pokud však vám stačí koupit auto tak, jak leží, je pro vás kupní smlouva na auto nebo motocykl zcela zbytečná. V opačném případě dbejte na tyto aspekty oboustranně ošetřené transakce

Kupní smlouva na auto je důležitá

Kupní smlouva na auto i motocykl je zde především pro ty případy, kdyby se po nějakém čase objevily skryté vady. Právě z těchto důvodů se nenechte vtáhnout do podpisu smlouvy, která vám podstrkává věty typu – automobil přebírám bez závad. Po té nemáte šanci uplatnit případnou reklamaci. Naopak nemusíte ani po prodávající m žádné formulky vyžadovat. Kupní smlouva na motocykl i auto ukládá prodávajícímu povinnost být za skryté vady automobilu odpovědný po dobu půl roku u fyzické osoby a dva roky u autobazaru. Do kupní smlouvy můžete přidat formulku, že opotřebení vozidla není důvodem od odpovědnosti odstupovat.

Nezapomeňte, že k vozidlu musíte mít povinné ručení. Sjednejte si ho nejvýhodnějí online

Kupní smlouva na auto vzor

Pro všechny případy můžete využít předlohy – Kupní smlouva na auto vzor je standardní listinou, která je plně dostačující s ohledem na moderní postupy při transakci mezi kupujícím a prodávajícím.

 

Kupni smlouva na motocykl ZDE

Kupni smlouva na auto ZDE

 


Nenašli ste zde to co jste hledali?

Napište to do komentářu a my požadované informace doplníme. Totéž platí i pokud se Vám na webu neco nelíbí, nebo jste našli nejakou chybu.

Komentáře

 1. Marie says:

  Dobrý den koupili jsme auto ale čekali jsme asi 5 měsíců na velký TP od majitelky,která ho po stěhování nemohla najít.Ale máme plnou moc k přepisu vozidla se stejným datem jako kupní smlouvu.Přepíšou nám vozidlo když tam půjdeme teď???

 2. milena says:

  Dobrý den,
  minulý týden jsme s manzelem koupili automobil od škofinu. Kupní smlouva je psaná na manžela lze auto přepsat jako majitele na mne? A to i když v nikde nefiguruje moje jméno?
  Přeji hezký den a děkuji za odpověd.

 3. Šárka says:

  Dobrý den.
  budu prodávat automobil, ale zůstávám majitelem vozidla. Změní se pouze provozovatel vozidla. existuje nějaká speciální smlouva pro tyto případy, nebo stačí klasická kupní smlouva o prodeji vozidla?
  jak je to s ekonomickou daní pro darování vozidla?
  Děkuji za odpověď.

  • ExpresníPojištění.cz says:

   Musíte vyplnit “Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel” na obecním úřade obce s rozšířenou působností. O daní se informujte na příslušném úřadě.

Napište komentář