Krátkodobé povinné ručení vozidel

Přidáno 8.07.2013 6 Komentářů

Krátkodobé pojištění vozidel je mladým produktem, který není mezi motoristy příliš znám a to je velká škoda. Ne zřídka se vlastníci automobilů dostanou do svízelné situace, jejíž ekonomický potenciál je dostal na hranici samotného zákona. Prodej vozidla nebo jeho vyřazení z registru nemusíte stihnout do zaplaceného období a problém je na světě. V takovém případě vám na dořešení celé záležitosti může poskytnout prostor povinné ručení na týden nebo i na pár dní. Záleží pouze na vás, kolik dnů navíc potřebujete. Bylo by neefektivní si platit povinné ručení na rok, když není potřeba.

Krátkodobé povinné ručení – komu se hodí? 

Krátkodobé povinné ručení je pro motoristy, kteří plánují změnu svého vozidla. Motorkáři využívají produktu nesoucí název sezónní povinné ručení, kdy vyrážejí do světa výhradně od jara po konec léta. Mnozí z vás si jistě pamatují, jak to celé fungovalo do roku 2009. Stačilo odevzdat značky a tím to pro vás celé skončilo. Následně nikoho nezajímalo, že máte v garáži vozidlo bez pojištění. To však od zmíněného roku už neplatí. Nyní musí mít pojištění každé existující vozidlo. V případě, že tak neučiníte a neodhlásíte ho z registru, vystavujete se pokutě, která svou částkou výrazně přesahuje cenu povinného ručení na rok.

Chcete i Vy ušetřit několik tisíc korun?

Krátkodobé pojištění vozidel a jejich cena

Pokud se chcete vyvarovat výše uvedenému postihu, sjednejte si povinné ručení na dobu určitou a předejděte zbytečným nesrovnalostem. Vypočítejte si časový úsek, kdy svůj automobil budete ještě využívat a zaplaťte jen na určitou dobu. Krátkodobé povinné ručení je samozřejmě levnější než to tradiční na celý rok. Konkretizace výsledné ceny je obtížná. Finální podobu částky ovlivňuje velké množství faktorů od rizikovosti motoristy až po objem vašeho vozidla. Je jasné, že povinné ručení na rok je ve výsledku levnějším produktem, než povinné ručení na pár dnů. Pokud máte zájem o tento zajímavý produkt, zkontaktujte pojišťovnu a svou částku se po udání několika zadaných údajů ihned dozvíte. Myslete na ČKP a jejich nepříjemné pokuty. Raději se pojistěte.


Nenašli ste zde to co jste hledali?

Napište to do komentářu a my požadované informace doplníme. Totéž platí i pokud se Vám na webu neco nelíbí, nebo jste našli nejakou chybu.